Ruszające się puzzle

Puzzle online to jeden z tych fenomenów współczesności, który w puzzlomaniakach wzbudza uczucia mieszane. Jedni nie cierpią, a swoją niechęć argumentują przede wszystkim nudą gapienia się w ekran komputera, brak szansy na prawdziwie metodyczne podejście do układania puzzli no i oczywiście niezbyt wygórowane wyzwanie jakie ograniczone liczebnie układanki online oferują. Są jednak i tacy, którzy czasem lubią sobie w przerwie w pracy ułożyć zgrabny i niewielki krajobraz czy martwą naturę. I pewnie tym ostatnim spodobają się właśnie Animowane Puzzle.

Puzzle online mogą być doskonałym sposobem na odstresowanie się w krótkim czasie i chyba dlatego w ogóle istnieją. To nie ma być wielkie wyzwanie, przeprawa przez stosy elementów, a krótka zabawa, która pozwoli na chwilę się wyłączyć, zdystansować i zrelaksować. W sieci nie brakuje stron proponujących przeróżne układanki – każdy znajdzie coś dla siebie. A tym, którzy chcieliby nieco odświeżyć swoje puzzlowe przeżycia polecić należy Puzzle Animowane, czyli takie w których obrazek jest ruchomy – oczywiście w granicy rozsądku!


Szczególną furorę w sieci zrobiły Animowane Puzzle – Japońskie Kobiety, dostępne na platformie Steam. Wyróżniają się bowiem estetyką. Do ich stworzenia wykorzystano krótkie ujęcia filmowe z pięknymi Azjatkami, które uśmiechają się pod parasolką, patrzą prosto w oczy osoby układającej czy też jedzą. Ruch uroczych dziewcząt nie jest przesadnie dynamiczny, choć jednak wymaga pewnego skupienia podczas próby zapanowania nad fragmentami obrazka, w których obraz przeskakuje z jednego elementu na drugi. W gruncie rzeczy jednak właśnie to sprawia, że układanie animowanych puzzli jest czymś nowym i świeżym. Czymś, czego nie możemy doświadczyć biorąc do ręki tradycyjne, kartonowe układanki.

Japońskie kobiety na animowanych puzzlach to przyjemna zabawa, która ma szansę oczarować puzzlomaniaków – szczególnie takich, którzy poza układaniem lubią podziwiać egzotyczne piękności, które zdają się wręcz z nami na swój niewinny i uroczy sposób flirtować. Ułatwiający grę mechanizm, dzięki któremu puzzle wskakują na swoje miejsce, kiedy zostaną zbliżone do drugiego elementu sprawia, że układanka nie powoduje niepotrzebnej irytacji.