Potrzeba wioski, by ułożyć te puzzle!

Koniec stycznia to dla wielu puzzlomaniaków czas bardzo wyjątkowy – to wtedy bowiem w wielu miejscach na świecie celebrowany jest Dzień Puzzli, stosunkowo nowe święto mające przede wszystkim promować tę tradycyjną i niebywale rozwijającą rozrywkę. Aby uczcić ten dzień, małżeństwo Nordmeyersów z Beavercreek w stanie Ohio w USA, zaangażowało niemal całą swoją miejscowość!

Lisa i Steve Nordmeyer to ludzie kochający puzzle i z puzzli żyjący – są bowiem właścicielami lokalnego sklepu, w których kupić można wszystkie najciekawsze zestawy dostępne na rynku. W ich bogatej kolekcji znajdują się także jedne z największych zestawów świata – panorama nowojorskiego Manhatanu firmy Ravensburger, która składa się z aż 32 tysięcy elementów. Przez jakiś czas, puzzle te był największymi na świecie – miejsce pierwsze oddały jednak zestawowi prezentującemu pamiętne sceny z filmów Disneya, które przekroczyły 40 tysięcy elementów.

Ta ogromna układanka wymaga od puzzlomaniaków wiele – cierpliwości, umiejętności planowania pracy i najlepiej doskonałej współpracy. I właśnie tej ostatniej Nordmeyerowie postanowili poszukać w swojej lokalnej społeczności. Od końca stycznia w swoim sklepie organizują więc specjalne sesje układania tego wielkiego zestawu – obecni ochotnicy będą mieli okazję nie tylko zmierzyć się z tym poważnym wyzwaniem, ale też poczęstować się pączkami!

Wyzwanie nie będzie proste, choć może ułatwić je nieco fakt, iż panorama została podzielona na 8 stref. Każda z nich została zapakowana do osobnego woreczka, w którym znajduje się więc 4 tysiące kolorowych elementów. Jest to więc w zasadzie ośmiokrotne ułożenie 4-tysięcznych zestawów!

Steve Normeyer liczy jednak na to, iż wspólnymi siłami zestaw uda się ułożyć do października. To plan ambitny, ale od czegoż jest wsparcie całej miejscowości? Po ułożeniu panorama Manhatanu zawiśnie na tylnej ścianie sklepu. Będzie to więc pierwsza rzucająca się w oczy rzecz wchodząc do sklepu, widać ją będzie także z zewnątrz!