Internetowa wypożyczalnia puzzli

Marta Burbeck to mieszkanka amerykańskiej miejscowości Marlborough w stanie Massachusetts. To też wielka miłośniczka tradycyjnych puzzli, która wpadła na pomysł jak najlepiej dzielić się z innymi, reanimując przy tym jedną z piękniejszych puzzlowych tradycji. Tylko w zdecydowanie bardziej nowoczesnej formie!

Marta postanowiła bowiem założyć bibliotekę puzzli. Nie umieściła jej jednak w czterech ścianach wynajętego pomieszczenia, a w sieci! Biblioteka i sklep „Piecefully yours” (czyli trudna do przetłumaczenia gra słów, w którym przedrostek przymiotnika peacefully – spokojny zastąpiono słowem określającym puzzlowy element, czyli rzeczownikiem piece) to bezpośrednie nawiązanie do fenomenu z początku XX wieku, czyli wypożyczalni puzzli, które w czasach tych stanowiły jedną z najbardziej popularnych rozrywek towarzyskich.

To oczywiście nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie w bardziej współczesnych czasach – puzzle w wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych czy Anglii wypożyczać można z tradycyjnych bibliotek. Oferują one także możliwość zapisania się do lokalnych klubów miłośników puzzli, które dają szansę zdrowej i bardzo zabawnej rywalizacji.

Marta Burbeck puzzlomaniakom postanowiła jednak zaoferować coś jeszcze bardziej prywatnego i rodzinnego. Zakładając swoją bibliotekę puzzli online, wyobraziła sobie, iż jej unikatowa kolekcja drewnianych puzzli może być świetnym pomysłem na to, jak przyjemnie spędzić czas w gronie najbliższych – na swoistych puzzlowych przyjęciach!

W ofercie biblioteki znajdują się przepiękne drewniane puzzle angielskiej firmy Wentworth. Wycinane z precyzją nowoczesnego lasera, nie straciły nic ze swojego tradycyjnego uroku – prezentują przy tym najpopularniejsze tematy takie jak dzieła sztuki, krajobrazy oraz układy kwiatów. Jest też coś w sam raz dla dzieci – mapy oraz samochody.

Internetowa wypożyczalnia drewnianych puzzli to pomysł niezwykle fascynujący. Zdobycie tego typu układanek nie jest bowiem tanie, co więcej, przeciętny puzzlomaniak ma ograniczone możliwości przechowywania wszystkich zestawów. Dzięki inicjatywie Marty, miłośnicy tego typu rozrywki mają więc szansę ułożyć piękne, tradycyjne puzzle nie musząc przy tym inwestować zbyt wiele miejsca oraz funduszy.

Pozostaje nam tylko wierzyć, iż pomysł kreatywnej mieszkanki Marlborough podchwyci ktoś w Polsce i założy podobną wypożyczalnie! Tego życzymy sobie i Wam, polskim puzzlomaniakom!