Stwórz własną galerię, czyli wielka sztuka na puzzlach

koneser film

Chcielibyście być w posiadaniu jakiegoś obrazu van Gogha? Marzy wam się, by ściany mieszkania zdobiły największe dzieła światowej sztuki? To zacznijcie już teraz układać puzzle, by stać się kolekcjonerami.

Oglądaliście film „Kolekcjoner” w reżyserii Giuseppe Tornatore, w którym rolę właściciela dochodowego domu aukcyjnego gra Geoffrey Rush? Główny bohater, starszy miłośnik sztuki, całe życie poświęca swojej kolekcji, na którą składają się obrazy i portrety kobiet malowane przez przeróżnych artystów. Żeby stać się właścicielem kolekcji takich wybitnych arcydzieł wcale nie trzeba posiadać fortuny i być znawcą sztuki, jakim był pan Oldman.

Wystarczy sięgnąć po puzzle zawierające reprodukcje najsłynniejszych arcydzieł światowego malarstwa. Płótna van Gogha, Renoira, Muchy, Moneta, Klimta czy Picassa mogą mieć jeszcze większą wartość, bo zostaną stworzone po części także przez was. Koniecznie po zakończonej pracy puzzle należy podkleić i zawiesić na ścianie, by cieszyły oko i wprawiały w dobry nastrój.

Układanie puzzli z dziełami sztuki ma także wartości edukacyjne. Podczas gry wpatrujemy się w różne detale i drobne fragmenty obrazu, możemy zauważyć dużo więcej niż przeciętny obserwator. Nie mówiąc już o tym, że uczymy się tytułów dzieł i nazwisk słynnych malarzy.

W poszukiwaniu puzzli z malarstwem dobrej jakości warto zwrócić uwagę na serię Museum Collection firmy Clementoni, a także produkty marki Heye, Educa lub Ravensburger.
Miłego układania i obcowania ze sztuką!