Słynne obrazy do ułożenia

Puzzle artystyczne

Puzzle artystyczneIstotą układania puzzli każdego rodzaju jest efekt końcowy. Dlatego im ciekawszy obrazek, tym większa przyjemność układania. Kilku producentów wprowadziło do swojej oferty puzzle, przedstawiające reprodukcje dzieł wielkich malarzy. Jakie obrazy można stworzyć podczas układania?

Największą popularnością cieszy się malarstwo przedstawieniowe i martwa natura. Wydawać by się mogło, że sceny rodzajowe zwykle wybierają początkujący puzzlomaniacy, ze względu na ich niski poziom trudności. Jednak tak naprawdę wszystko zależy od ilości elementów. Bardzo łatwo znajdziemy układanki z arcydziełami renesansowych mistrzów, takich jak Leonardo da Vinci, Rafalel Santi czy Michał Anioł.

Producenci coraz chętniej sięgają także do malarstwa awangardowego. Najczęściej reprodukowane są dzieła Gustava Klimta, a w szczególności najbardziej znany obraz „Pocałunek” lub „Dziewice”. W sklepach możemy spotkać się także ze słynnymi obrazami Salvadore Dalego. Jego surrealistyczne dzieła, które znalazły się na puzzlach, to np.: „Trwanie pamięci” (obraz przedstawiający powyginane zegary). W ofercie producentów znajdują się często reprodukcje impresjonistów: Claude’a Moneta oraz Auguste’a Renoira. Wiele dzieł Vincenta van Gogha znalazło się na puzzlach, w tym znane wszystkim „Słoneczniki”. Puzzle artystyczne przedstawiają także dzieła Picassa i Edvarda Muncha. Ciekawe kiedy doczekamy się reprodukcji malarstwa abstrakcyjnego, które byłoby nie lada wyzwaniem nawet dla zaawansowanego puzzlomaniaka.

Każdy producent wybiera dzieła według własnego uznania, jednak co oczywiste największe wzięcie mają te najbardziej popularne i znane arcydzieła. Chociaż wymagający fani układanek, którzy do tego interesują się sztuką, na pewno znajdą mniej oczywiste, ale równie ciekawe przedstawienia. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać.