Rysowanie jak układanie puzzli

jon burgerman

Jeśli kiedykolwiek rysowaliście bezładne bazgroły w zeszycie lub na gazecie, to mogliścieprzez przypadek stworzyć dzieło sztuki. Nie wierzycie? To poznajcie historię Jona Burgermana.

Ten urodzony w Anglii grafik tworzy fantastyczne obrazki, które wyglądają jak bezładne i poplątane rysunki, ale są to bardzo specyficzne dzieła sztuki. Jon Burgerman tworzy obrazy, grafiki i murale w różnych zakątkach Nowego Jorku, gdzie obecnie mieszka. Jego domeną są doodle, czyli właśnie przypominające bazgroły rysunki.

Burgerman studiował Sztuki Piękne w The Nottingham Trent University. Jego rysunki są uwielbiane przez środowiska Hip-Hopowców i miłośników jazdy na desce, dlatego też często można spotkać je w skateparkach. Sztuką Burgermana zainteresowały się także wielkie zagraniczne korporacje. To właśnie on tworzy zabawne obrazki, które zastępują logo wyszukiwarki Google podczas ważnych dni. Jego fantazyjne grafiki mogliśmy zauważyć w kampaniach reklamowych firm Nokia, Nike, Apple czy Pepsi.

Sam artysta twierdzi, że biorąc do ręki flamaster nie zawsze wie, co zamierza narysować. Podczas tworzenia postacie i kształty pojawiające na kartce czy ścianie są jak kawałki puzzli. Po kolei zaczynają do siebie pasować, by stworzyć dzieło. Porównanie do puzzli nie jest przypadkowe, gdyż doodle Burgermana są dostępne na puzzlach Heye.