Puzzlowa kolekcja sztuki

Układanie puzzli wciąga – nieraz już od pierwszego ułożonego obrazka. Najczęściej zaczyna się od 500 elementów, a gdy się uda połączyć tyle kawałków w całość, to chce się więcej. Więcej elementów i więcej zestawów. Zapaleni fani puzzli stają się jednocześnie ich kolekcjonerami. Niektórzy zbierają puzzle drewniane, inni panoramy, są amatorzy fotografii i fani kotów na puzzlach. Najlepsze kolekcje charakteryzują się spójnością, tworzeniu ich towarzyszy jakaś myśl przewodnia.

A gdyby tak kolekcjonować dzieła sztuki – arcydzieła malarstwa przeniesione na puzzle? Nic prostszego! Właściwie każdy z producentów puzzli ma bowiem w swojej ofercie układanki ze znanymi dziełami sztuki. Problem w tym, że z reguły artystyczne motywy się powtarzają, a różnorodność kończy się na kilkunastu najsławniejszych obrazach. Tak rzeczywiście było do dopóki na puzzlowym rynku nie pojawił się włoski producent Mondopuzzle, który całą swoją produkcję podporządkował całkowicie zestawom prezentującym najwybitniejsze dzieła sztuki. W Polsce dostępne są od niedawna za sprawą sklepu internetowego art-puzzle.pl, który jest wyłącznym dytrybutorem tych włoskich układanek.

Oferta Mondopuzzli zdaje się być niewyczerpana – nie ma takiego okresu ani nurtu w sztuce, który nie zostałby przeniesiony przez nich na puzzle. Ciężko również podać nazwisko artysty, który by został w tej kolekcji pominięty. Obok klasyków renesansowych, możemy podziwiać Kandynsky’ego, Picassa, Dalego i Klee, obok dzieł barokowych przykłady sztuki orientalnej. Możemy zgromadzić pokaźny zbiór obrazów Klimta, a, jeśli wolimy, van Gogha lub El Greco. Nie sposób w jeden wieczór przejrzeć tej całej oferty, a cóż dopiero podjąć decyzję, dzieła którego artysty najpierw byśmy chcieli ułożyć. Z drugiej strony możemy wcale nie zapoznawać się z całym oferowanym przez Mondopuzzle bogactwem, tylko zacząć swoją przygodę ze sztuką od dowolnego ich zestawu. Kupując pierwsze lepsze puzzle tego włoskiego producenta, możemy mieć bowiem pewność, że dostaniemy „na warsztat” sztukę przez duże SZ.

Jeśli chcesz zostać prawdziwym kolekcjonerem sztuki w kawałkach, to Mondopuzzle jako jedyny producent gwarantują, iż nigdy nie zabraknie ci inspiracji i źródła zapasów.