Puzzle dla twardzieli

Nanopuzzle

Włoska firma Akena – specjalista od puzzli artystycznych – wypowiedział wojnę wszystkim tym, którzy układanie puzzli uważali za rzecz prostą i przyjemną. Ich nowy produkt, Nanopuzzle to rzecz dla ludzi o silnych nerwach i jeszcze silniejszej dyscyplinie. Niezbędna będzie też niewiarygodna cierpliwość i wprost wybitna spostrzegawczość – jak bowiem ułożyć w całość tysiąc maleńkich elementów przypominających kształtem perełki?!

Nanopuzzle to układanka składająca się z elementów o wymiarach 0.8 x
0.9 cm. Te drobniutkie kropelki po ułożeniu przypominają nieco mozaikę. Zanim jednak uda się je ułożyć, z Nanopuzzlami trzeba się dobrze oswoić. Każdy element wydaje się bowiem identyczny – cieniuteńkie kawałki tektury z mocno sprasowaną wierzchnią warstwą zadziwiają nawet doświadczonych puzzlomaniaków. Układanie ich to nie lada gratka dla tych, którym powoli nudzą się tradycyjne formy. Nie jest to jednak najprostsza zabawa świata – niewielkie wypustki, najlepiej widoczne za pomocą lupy, nie naprowadzają więc na to, jakiego elementu szukać. Co więcej, układając obraz można mieć wrażenie, iż fragmenty obrazka do siebie nie pasują – zmysł wzroku zawodzi, kiedy patrzy się na tak drobne elementy!

W ofercie firmy Akena znaleźć można serię ciekawych puzzli artystycznych, przedstawiających najpiękniejsze obrazy w historii. W kolekcji znaleźć można najbardziej znany fragmentem Stworzenia Adama Michała Anioła – zbliżenie na dłonie Adama i Boga, jeden z najsłynniejszych obrazów świata – Słoneczniki Van Gogha oraz efemeryczne i delikatne kompozycje impresjonistów – Nenufary, Moneta czy Balerinę Degasa. Wybrane dzieła łączy jedno – są to dzieła sztuki, które znać powinien absolutnie każdy. A czy nie najlepiej poznawać je układając?

Piękne Nanopuzzle firmy Akena to zabawa dla miłośników sztuki najwyższych lotów. Którzy przy tej okazji są prawdziwymi puzzlowymi twardzielami. Złożenie w jedną całość rozsypanych setek maleńkich kawałków kartonu to rozrywka dla najwytrwalszych