Plakat może/powinien być piękny

Plakat to dzisiaj przede wszystkim element reklamy, mający zadanie trafić do jak największego gorna odbiorców. Stawia się nacisk na jego funkcję użytkową – ma zachęcić do udziału w rozrywce, nie musi zachwycać. Często zatem jest to po prostu zdjęcie prezentujące scenę z filmu/spektaklu/koncertu. Dzisiejsze plakaty to właściwie ulotki, tylko w dużych formatach.

Kiedyś zaś plakaty były autonomicznymi dziełami sztuki i właśnie one zainspirowały firmę D-Toys do stworzenia niepowtarzalnych puzzli. Puzzli, które po ułożeniu bez wstydu możemy powiesić na ścianie i stworzyć własną galerię plakatu.

Puzzle z artystycznymi plakatmi nabyć możemy oczywiście w niezastąpionym sklepie ArtPuzzle, który oferuje szeroki wybór dzieł takich artystów jak Alfons Mucha, czy Henri de Toulouse-Lautrec. Ten ostatni zasłynął zwłaszcza za sprawą plakatów tworzonych dla kabaretu Moulin Rouge. Bez wątpienia jego „Czarny Kot” to najbardziej ropoznawalny plakat w historii sztuki. Jeżeli jednak chcielibyśmy ułożyć nieco mniej popularne dzieło, możemy sięgnąć po puzzle prezentujące plakat Lautreca „Divan Japonais”. Z kolei puzzle „Tancerki” to gotowa galeria plakatu. Na jednych puzzlach bowiem mamy zaprezentowanych aż 66 afiszy z przedstawień w Moulin Rouge.

Fanom artystycznych plakatów filmowych proponujemy z kolei piękne puzzle z portretem Marleny Dietrich, który widniał na afiszu promującym film „Diabeł jest kobietą”. Jeśli zas ktoś lubuje się w bogatej ornamentyce i idealistycznych przedstawieniach postaci, powinien zasmakować w puzzlach z dziełami Alfonsa Muchy, bez którego secesja mogłaby, zdaniem wielu, właściwie nie istnieć.

Niezależnie od tego czy jesteś „rasowym” puzzlomaniakiem, czy dopiero zaczynasz przygodę z układaniem, opisane wyżej puzzle będą stawnowiły dla Ciebie wyśmienitą rozrywkę, a jednocześnie dadzą poczucie obcowania ze sztuką. Co prawda sztuką w kawałkach, ale za to przez duże „sz”.