Fantastyczny świat sztuki z kolekcji Mondopuzzle

mondopuzzle

Jeśli lubicie układać puzzle z reprodukcjami obrazów i grafik albo jesteście koneserami sztuki, to koniecznie sprawdźcie ofertę włoskiej firmy Mondopuzzle. To prawdziwa skarbnica najsłynniejszych dzieł sztuki malarskiej i prac znanych artystów.

Włoski producent puzzli, firma Mondopuzzle specjalizuje się w artystycznych kolekcjach. Oferta producenta jest podzielona na cztery kategorie. Puzzle, które zawierają 1000 elementów mają wymiary po złożeniu: 68,5 x 48 cm, te podzielone na 1500 kawałków – 68,5 x 70 cm, a 2000 elementów dają obrazek o wielkości 92 x 68,5 cm. Puzzle zostały wyprodukowane z papieru dobrej jakości z niebłyszczącym wykończeniem.

Puzzle z kategorii Art Collection

Obrazki wykorzystane do puzzli z tej kolekcji to reprodukcje dzieł mistrzów światowego malarstwa. Obrazy drukowane są w rozdzielczości 300 dpi, a niekiedy sięgają do 500 dpi. To oznacza, że po ułożeniu otrzymamy obrazy bardzo dobrej jakości, dodatkowo nie są one podkoloryzowane przed wydrukiem, przez co otrzymujemy oryginalny obraz jak z muzeum. Kolekcja ponad 500 obrazów zawiera płótna wielkich malarzy od Leonarda da Vinci i Michała Anioła poprzez El Greco, Eugene Delacroix, impresjonistów i ekspresjonistów z Monetem i van Goghiem na czele, aż do sztuki XX wieku. To nieprzebrane źródło prawdziwie wielkiej sztuki dostępnej na puzzlach.

Puzzle z kategorii Food Collection

To kolorowe i inspirujące fotografie potraw, warzyw, owoców i wielu innych produktów spożywczych, które zostały estetycznie skomponowane. Ta smakowita kolekcja świetnie nadaje się jako ozdoba kuchni lub jadalni.

Puzzle z kategorii JOSEPHINE WALL Art Collection

Josephine Wall to brytyjska artystka współczesna, która tworzy niezwykłe, fantastyczne grafiki i obrazy. Jej prace przywodzą na myśl baśniowe światy i bajkowe wizje znane z dzieciństwa. Obrazy, które tworzy są pełne kolorów, symbolicznych postaci i elementów oraz niewyobrażalnych sytuacji. Mondopuzzle posiada aż 472 zestawy puzzli z dziełami Josephine Wall.

Puzzle z kategorii BIRDS of AMERICA

Obrazki na puzzlach to wysokiej jakości skany litografii pewnego amerykańskiego przyrodnika. John James Audubon (1785-1851) był ornitologiem, badaczem natury i malarzem. Jego marzeniem było skatalogowanie wszystkich ptaków występujących na terenie Ameryki Północnej. Jego ilustrowane dzieło „Birds of America” zostało wydane w 170 egzemplarzach. Do dziś zachowało sie ok. 100 ksiąg, a cena pojedynczego egzemplarza sięga nawet 11,5 mln dol.

Producent puzzli umożliwia także serwis brakujących lub zagubionych puzzli, tak aby każda układanka mogła zostać ukończona. W Polsce produkty Mondopuzzle są dostępne w internetowym sklepie Art-Puzzle.pl.