Schowaj puzzle do walizki

Porta Puzzle

Porta PuzzleOt zwykła sytuacja: rozgrzebaliśmy się z porządnym tysiącelementowym zestawem, a brakuje nam czasu, żeby go wreszcie dokończyć. Domownicy narzekają na ciągle zajęty stół w jadalni, albo bałagan na środku podłogi w salonie. Pisaliśmy wcześniej, że jednym z rozwiązań takiego problemu jest mata do puzzli. Producenci oferują jeszcze inny ciekawy gadżet, który uratuje nasze puzzle przed pogubieniem lub zjedzeniem przez psa.

Mowa o specjalnej walizeczce do układania i przechowywania zestawu puzzli, która zwie się Porta Puzzle. Co prawda jest to dosyć kosztowne akcesorium, ale zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze dla pojedynczych elementów niż mata. Zacznijmy od opisu. Walizka jest wykonana ze skóropodobnego materiału, wewnątrz wyłożona antypoślizgowym materiałem. Po otwarciu składa się z części głównej, czyli dna walizki, na którym możemy układać cały obrazek oraz dwóch bocznych paneli, służących do składania mniejszych fragmentów.

Chcąc zrobić sobie przerwę w układaniu, należy złożyć dodatkowe panele, które zablokują przesuwanie się puzzli, a następnie zamknąć walizeczkę. W ten sposób będziemy mieć pewność, że elementy nie będą się przesuwać w żadnej płaszczyźnie. Dzięki temu rozwiązaniu nasz zestaw puzzli będziemy mogli zabrać na wakacje i układać nawet będąc w podróży. W ofertach sklepów z puzzlami znajdują się walizki na 1000 elementów. Za Porta Puzzle lub podobne rozwiązania do przechowywania puzzli będziemy musieli zapłacić około 150 złotych.

A oto przydatna instrukcja pokazująca, jak funkcjonalna jest walizka na puzzle.